Ilešháziovské panské hody 13.8.2022

Milí priaznivci histórie,

Dubnické múzeum Vás srdečne pozýva na 6. ročník historického podujatia Ilešháziovské panské hody v Dubnickom kaštieli v sobotu 13. augusta 2022.

Pripravujeme pre Vás bohatý program so šermiarmi, divadelníkmi, tanečníkmi, hudobníkmi, kaukliarmi, sokoliarmi, lukostrelcami, remeselníkmi a rytierskym turnajom na koňoch.

Program začína o 10.00 hod. dobovým sprievodom cez mesto. Od 10.00 až do 18.00 na Vás v parku Jána Baltazára Magina čakajú dobové remeslá, ako kováč, sviečkar, minciar, brašnár, dobová hygiena, lukostreľba, dobýjanie slameného hradu, hry a súťaže pre deti, sokoliari, ukážky šermu a výuka dobových tancov. Návštevníci sa môžu povoziť na koni a tiež byť svedkom Rytierskeho turnaja Normani s ich zábavným príbehom Detektívka.

Na nádvorí kaštieľa sú pripravené od 10.00 hod. šermiarsko – divadelné scénky, dobové tance, kaukliari, remeselníci na chodúľoch, dobová kuchyňa s ochutnávkami podľa dochovaných receptov, ako aj dobová hudba. Počas obeda budeme návštevníkom podujatia rozdávať šutelicu, ako pripomenutie si viac ako 200.-tého výročia zahnania hladomoru v Dubnici.

Od 18.00 návštevníkov čaká na nádvorí galaprogram najlepších vystúpení, ktorý bude ukončený ohňovou šou.

Srdečne Vás pozývame.

Vstupné:

Dospelý...................................................6€

Dieťa, študent, dôchodca, ZŤP......3 €

2 rodičia + 2 deti..............................15 €

2 rodičia + 3 deti..............................18 €

Dĺžka podujatia: 500 minút
Rok výroby: 2022
Dátum lokálnej premiéry: 13. august 2022

Galéria

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.